BĘDĄ WZMOŻONE KONTROLE Społecznej Straży Rybackiej (SSR) PZW Kazimierza Wielka

Aktualności | 2017-08-01 | Publikujący: Koło PZW Kazimierza Wielka

Od dłuższego czasu do zarządu koła PZW KAZIMIERZA WIELKA napływały informacje od wędkarzy że na zbiornikach miejskich duża grupa wędkujących nie przestrzega regulaminu amatorskiego połowu ryb. W związku z tymi doniesieniami zostały przeprowadzone kontrole SSR z których wynika że sytuacja jest bardzo zła a nie przestrzeganie regulaminu jest notoryczne.
Wyniku kontroli zostało udzielonych kilkadziesiąt upomnień oraz do rzecznika dyscyplinarnego zostaną złożone wnioski o ukaranie wędkarzy za posiadanie ryb niezgodnych z wymiarem ochronnym.
W dniu 09-05-2017r została podjęta decyzja przez nowego komendanta SSR PZW Kazimierza Wielka Kamila Mącznika o wprowadzeniu przebudowy oraz zmiany organizacji działalności SSR.
Zostali powołani nowi strażnicy oraz został stworzony grafik kontroli.
Wzmożone kontrole będą się odbywały od dnia 09-06-2017r w szczególności w porach porannych , nocnych i skrupulatnie będzie sprawdzane:
1 OPŁATA ZEZWOLEŃ
2 WYPEŁNIANIE REJESTRU POŁOWÓW
3 WPISY RYB LIMITOWANYCH
4 PORZĄDEK WOKÓŁ STANOWISKA WĘDKUJĄCEGO – przypominamy że rozpoczynając wędkowanie w danym miejscu wędkarz jest odpowiedzialny za porządek wokół stanowiska do 10m. Nie będą przyjmowane uzasadnienia typu''tu już było naśmiecone'' ( mógł wybrać inne miejsce jeżeli miał zastrzeżenia do czystości)
5 POSIADANIE PRZYRZĄDU DO HUMANITARNEGO WYPINANIA HACZYKÓW
Wszyscy nowi strażnicy podczas kontroli nie będą zwracać uwagi na powiązania koleżeńskie , niedopuszczalna będzie sytuacja że dany wędkarz nie będzie kontrolowany ponieważ jest kolegą strażnika.
Masz podejrzenie że jest łamany regulamin zadzwoń !!!!
Komendant SSR PZW Kazimierza Wielka Kamil Mącznik
tel. 513208258

W miesiącach kwiecień - lipiec zostało przeprowadzonych 106 kontroli SSR Kazimierza Wielka i w ciągu dalszym będą kontrole kontynuowane